اصفهان , خیابان توحید میانی , نزدیک چهارراه پلیس ، نبش کوچه 14 - 03136285448 - 03136251197

رشته اورولوژی در ایتالیا

♦ آموزشگاه زبان ایتالیایی اصفهان ♦

 

تحصیل رشته اورولوژی در ایتالیا می تواند به عنوان یک برگ برنده در کارنامه تحصیلی فارغ التحصیلان این رشته باشد. افرادی که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، می توانند هزینه های کمی را برای تحصیل خود در این کشور پرداخت کنند. باید در نظر داشت که 16 دانشگاه ایتالیایی در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و به همین دلیل می توان گفت که کیفیت آموزش در این کشور در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد. باید در نظر داشت که ایتالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل دانشجویان ایرانی است و همین مسئله باعث شده است تا هر ساله بر تعداد متقاضیان در این کشور اضافه شود.

 

رشته اورولوژی یکی از بهترین رشته های مرتبط با علوم پزشکی است که دانشجویان زیادی آن را برای تحصیل خود انتخاب می کنند. کیفیت بالای آموزش در این کشور به گونه ای است که دانشجویان می توانند اطمینان حاصل کنند که بعد از تحصیل در این کشور، می توانند در بهترین بازارهای کار جهانی ورود پیدا کرده و شرایطی را ایجاد کنند که مناسب برای آینده آن ها است. در همین راستا، مشاورین ما در موسسه سخن سرایان در این مقاله به بررسی روند تحصیل رشته اورولوژی در ایتالیا به عنوان یکی از بهترین کشورهای غرب اروپا پرداخته اند.

 

  • شرایط تحصیل رشته اورولوژی در ایتالیا چیست؟
     
  • مهم ترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در رشته اورولوژی کدامند؟
     
  • هزینه تحصیل رشته اورولوژی در این کشور برای دانشجویان خارجی چقدر است؟
     
  • آیا می توان پس از تحصیل در این کشور به عنوان دانشجوی خارجی وارد بازار کار شد؟

 

شرایط تحصیل رشته اورولوژی در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل در رشته اورولوژی است و دانشجویان می توانند در کوتاه مدت و با هزینه های کم، تحصیل با کیفیت را در این کشور تجربه کنند. دانشجویان برای این که بتوانند در رشته اورولوژی به ادامه تحصیل مشغول شوند، باید مدرک پزشکی در اختیار داشته باشند و در صورتی که تحصیل در خارج از کشور را تجربه کرده باشند، باید مدرک تحصیلی خود را معادلسازی کنند. تحصیل پزشکی در ایتالیا می تواند کلید موفقیت فرد در این مسیر باشد و به او کمک کند تا سریع تر به خواسته خود در این رابطه برسد.

بسیاری از دوره های تخصص پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی برگزار می شود اما دانشجویان می توانند به زبان ایتالیایی نیز در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند و دوره 4 ساله آموزش تخصص اورولوژی را سپری کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر دانشگاه های بسیار زیادی برای تحصیل در رشته اورولوژی در ایتالیا وجود دارد.

معرفی دانشگاه های مطرح ایتالیا در رشته اورولوژی

بیش از 35 دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که به دانشجویان خارجی این امکان را می دهد که به تحصیل در رشته اورولوژی در این کشور بپردازند و دوره آموزشی خود را با موفقیت به پایان ببرند. در حال حاضر برخی از این دانشگاه های رتبه های بی نظیری در سطح بین المللی در اختیار دارند و به همین دلیل می توان گفت که دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه ها باید رزومه های قدرتمند تحصیلی در اخیتار داشت باشند.

برخی از مهم ترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در رشته اورولوژی عبارتند از:

در چنین شرایطی است که مهاجرت به ایتالیا به منظور تحصیل در رشته اورولوژی از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می شود و دانشجویان می توانند اطمینان حاصل کنند که کشور مناسبی را انتخاب کرده اند.

 

هزینه تحصیل رشته اورولوژی در ایتالیا

یکی از مهم ترین چالش هایی که دانشجویان باید برای تحصیل در خارج از کشور به آن توجه کنند، هزینه های تحصیل در این کشور است. دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید بودجه ای در حدود 3000€ (یورو) یا کمتر را پرداخت کنند ولی با استفاده از بورسیه های تحصیلی در این کشور امکان صفر شدن هزینه های تحصیل در این کشور وجود دارد. باید به این نکته توجه کرد که دانشجویان علاوه بر این باید 1000€ (یورو) را برای زندگی ماهیانه خود پرداخت کنند. بورسیه تحصیلی بخشی عمده از این هزینه ها را پوشش می دهد ولی دانشجویان می توانند در این کشور کار کنند و بخش دیگری از هزینه های زندگی خود در این کشور را جبران کنند.

 

شرایط کار یک اورولوژیست در ایتالیا

افرادی که ایتالیا را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، این شانس را خواهند داشت که پس از تحصیل، در همین کشور اقامت کاری دریافت کرده و خود را آماده ماندن در این کشور کنند. باید به این نکته اشاره کرد که یک اورولوژیست در ایتالیا به طور تقریبی 13500€ (یورو) حقوق ماهیانه دریافت می کند و این مسئله ای است که می تواند اعتبار بالایی به زندگی اقتصادی افراد در این کشور ببخشد. در حال حاضر در صورتی که به دنبال مهاجرت به ایتالیا یا سایر کشورهای تراز اول جهان هستید، با مشاورین ما در موسسه سخن سرایان در تماس باشید.
Scroll to Top