اصفهان , خیابان توحید میانی , نزدیک چهارراه پلیس ، نبش کوچه 14 - 03136285448 - 03136251197

آیلتس IELTS

 آموزشگاه زبان انگلیسی ( مکالمه زبان انگلیسی ) در اصفهان

 

آیلتس ( IELTS )

International English Language Testing System

 

معرفی دوره های آیلتس IELTS در موسسه سخن سرایان :

آیلتس اصفهان

این دوره به دو شکل برگزار می گردد

1- عمومی :

دوره های عمومی شامل 40 جلسه که برای هر مهارت 10 جلسه در نظر گرفته شده و برای دانشجویانی می باشد که در سطح پیشرفته زبان انگلیسی قرار دارند این دوره به صورت سه جلسه 2 ساعته در هفته برگزار می گردد . در این دوره ها بر روی ارتقا چهار مهارت زبان انگلیسی ، تمرکز خواهد شد .

دانشجویانی که در سطوح پایین تر می باشند ابتدا باید در دروره Pre-IELTS شرکت نمایند .

2- خصوصی و نیمه خصوصی :

در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی تعداد جلسات ، بستگی به میزان کار کردن دانشجو داشته و می تواند در تعداد جلسات کمتری برگزار گردد

 


آزمون IELTS یک آزمون بین المللی است که جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل و مهاجرت ، فراگیری مهارت های تخصصی و یا کار و اقامت در کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است .


این آزمون به صورت مشترک توسط دانشگاه کمبریج ، کنسول بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می شود و سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می کنند .


این آزمون در دو نوع مختلف برگزار می گردد :


آکادمیک ( Academic ) و عمومی ( General Training )

آیلتس اصفهان


افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را در مقطع کارشناسی به بالا دارند ، باید از نوع آکادمیک این آزمون و افرادی که به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای ، اخذ دیپلم ، کار و یا اقامت قصد سفر به کشورهای انگلیسی زبان را دارند ، باید از نوع عمومی این آزمون استفاده کنند .


ثبت نام آزمون IELTS در ایران از طریق سایت سازمان سنجش ( www.sanjesh.org ) انجام می گیرد و آزمون آن در دو مرحله کتبی ( خواندن ، نوشتن ، شنیدن ) و شفاهی برگزار می گردد و نتیجه آن 13 روز پس از امتحان آماده می باشد .


نمره مورد نیاز IELTS برای کسانی که قصد مهاجرت دارند بین 5 تا 7 می باشد .


نمره مورد نیاز IELTS برای قبولی در دانشگاه های ممتاز بین المللی در رشته های غیر پزشکی بالاتر از 5/6 و در رشته های پزشکی و حقوق بالاتر از 5/7 می باشد .


موسسه سخن سرایان با داشتن تجربه ای گرانبها در این زمینه و در اختیار داشتن اساتید مجرب و برنامه مدون ، اخذ IELTS با نمره مورد نظر را به داوطلبان با سطح زبان پیشرفته در صورت شرکت در این دوره نوید می دهد .

 

آیا شما می خواهید جزء افرادی باشید که نمره ۸ آیلتس را از آن خود می کنند؟


شما باید زمان بیشتری را صرف صحبت کردن به زبان انگلیسی کنید؛ به صورت مستمر به صحبت کردن انگلیسی بپردازید و سعی کنید با گوش دادن به صدای خود از طریق ضبط صدا به تصحیح اشتباهات در نحوه بیان و تلفظ خود اقدام نمایید.


در زبان انگلیسی برای یک مکالمه خوب باید بدانید که در این زبان کجاها باید مکث داشته و کجا باید تن صدای خود را بالا یا پایین ببرید و در چه موقعیتی نیاز است که بعضی از کلمات را با شدت بیشتری تلفظ کنید. تمرین این کار باعث می شود که شما یک فرد مبتدی به چشم نیایید و بتوانید به خوبی احساسات خود را در کلامتان بیان کنید.


سعی کنید با دیدن و گوش دادن فیلم ها و فایل های صوتی به صورت Native، سعی در تقلید در صحبت کردن افراد بومی کرده و اصلا نگران اشتباه کردن در نحوه صحبت کردنتان نباشید.


برای اینکه خوب صحبت کنید باید اشتباه کردن را نیز بپذیرید چرا که تا اشتباه نکنید نمی توانید به بهتر شدن خود کمک کنید. همه ما نیاز داریم که در هر هدفی که برای خود داریم اشتباه کنیم؛ تجربه کسب کنیم و سپس قدرتمند شویم.

آشنايی با بخشهای مختلف آزمون

آیلتس اصفهان


در آزمون آيلتس کلیه مهارت های اصلی آموزش زبان، يعنی مهارت های شنیدن، صحبت کردن مصاحبه ( خواندن و نوشتن ) Listening , Speaking, Reading, Writing مورد ارزيابی قرار می گیرند .

اگر چه دو بخش شنیدن و صحبت کردن در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً يکسان است، ولی دو بخش ديگر  خواندن و نوشتن به صورت جداگانه و متفاوت برگزار می شود .


جدول زير مدت زمان تخصیص يافته به بخش های مختلف اين آزمون را نشان می دهد :

 

Time to Answer each question           Number of questions          Total amount of time allotted                Sub-test

  second 45                                        40                                      30 minutes                                 Listening         

second  45                                        40                                      60 minutes                                    Reading       

minutes  30                                       2                                        60 minutes                                      Writing

minutes ( 11-14 )                                Speaking                                        -                                                -

                                                                      Total test time: ~2 hours 45 minutes

نمره قبولی :


در آزمون آيلتس هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاههای مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند. اما بطور کلی 9 نمره يا band در نظر گرفته شده است که در آن نمره 9 عالی ، نمره 7 خوب ، نمره 5 متوسط و نمره 3 به پايین ضعیف محسوب می شود .

در زير band های مختلف اين آزمون بیان شده است :

( Expert user ( 9
( Very good user ( 8
( Good user ( 7
( Competent user ( 6
( Modest user ( 5

( Limited user ( 4                                                   

( Extremely limited user ( 3
( Intermittent user  ( 2
 ( Non user ( 1

(Did not attempt the test( 0

نکات آزمون آيلتس :

 

در اينجا چند راهنمايی کوتاه برای تمرين زبان انگلیسی و انجام آزمون ارائه می کنیم:


تمرين اعتماد به نفس


مهارت های زبان انگلیسی خود را با تمرينات رسمی IELTS و يا از طريق کتاب ها يا دوره های ديگر تمرين کنید.
جهت درک هرچه بیشتر آزمون، اطلاعات کتابچه مربوط به شرکت کنندگان را دانلود کنید. تا جايی که می توانید انگلیسی بخوانید، بنويسید و گوش دهید.


با دوستان خود مکالمه به زبان انگلیسی را تمرين کنید. از راديو، تلويزيون و وب جهت خواندن و شنیدن متون مختلف انگلیسی استفاده کنید .

به موقع در آزمون حاضر شويد

سعی کنید آرام و راحت باشید

شب قبل از آزمون خود به خوبی بخوابید. از مطالعه فشرده در شب آزمون بپرهیزيد.
سعی کنید در مرکز آزمون خونسرد بمانید. رفتار کارکنان مرکز با شما دوستانه خواهد بود و به شما کمک خواهند کرد.


قبل از آزمون مقررات مربوط به امتحان را مطالعه نمايید تا با قوانین آشنا شويد. يک کپی از قوانین در فرم درخواست IELTS شما وجود دارد .

دستورالعمل ها را دنبال کنید :

به سخنان ناظرين به دقت گوش کنید و دستورالعمل ها برای شرکت در آزمون را دنبال کنید. وقتی که برگه آزمون را باز می کنید قبل از نوشتن هر چیز، در ابتدا دستورالعمل ها را بخوانید امتیاز خود را با بی دقتی در اشتباهاتی مبنی بر درست نخواندن سوال از دست ندهید.
زمان را کنترل کنید


در هر اتاق آزمون يک ساعت بر روی ديوار نصب شده است. برای اينکه بتوانید به تمام سوالات پاسخ دهید، زمان را کنترل کنید.
هر بخش، خود از چندين قسمت تشکیل شده است. به هر قسمت زمان کافی اختصاص دهید. برخی از سوالات محدوديت زمانی دارند .

نمره 1 الی 9 آيلتس :

هیچگونه مردودی يا قبولی در آيلتس وجود ندارد. شرکت کنندگان بر حسب عملکرد خود در آزمون، با استفاده از نمراتی از 1 تا ۵ برای هر بخش از آزمون توان شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن نمره دريافت می نمايند. نتايج شما از کل چهار بخش نمره نهايی سطح شما را به تشکیل می دهد.
اين سیستم ۵ سطحی، نمرات را به روشی هماهنگ در هر کجا و در هر زمان که آزمون برگزار گردد، اندازه گیری می نمايد. اين روند برای همه در سطح بین المللی قابل درک و شناخته شده است و به شما ارزشی معتبر در سطح بین المللی می دهد .

مقیاس 9 سطحی آيلتس :

 

سطح 9 : کاربر خبره Expert User :

حکم فردی کاملاً مسلط بر زبان انگلیسی را دارد؛ زبانی مناسب، دقیق و روان با درک مطلب کامل از مشخصه های آن می باشند.

سطح ۸ : کاربر بسیار خوب Very good User :

دارای تسلط کامل بر زبان است و تنها گاهی بی دقتیها و نامناسباتی نامنظم دارد. ممکن است در وضعیتهايی که قبلاً در آن قرار نگرفته درک مطلبی غلط داشته باشد. از پس مباحث جزئی و پیچیده به خوبی بر می آيد.

سطح 7 : کاربر خوب Good User :

دارای تسلط کامل بر زبان است اگر چه که گاهاً با بی دقتی، نامناسبات و درک غلط در برخی موقعیتها همراه است. در کل به خوبی از پس پیچیدگی زبان بر می آيد و استدلال جزئیات را درک می نمايد

سطح 6 : کاربری با صلاحیت Competent User :

در کل تسلط موثر بر زبان دارد؛ علیرغم برخی بی دقتیها، نامناسبات و درک غلط. اين داوطلب می تواند از پس پیچیدگی نسبی زبان خصوصاً در وضعیتهايی نا آشنا برآيد .

سطح 5 : کاربر متوسط Modest User :

تاحدی تسلط بر زبان دارد و خود رابا مفهوم کلی در بیشتر وضعیتها سازگار می نمايد؛ اگر چه که احتمال دارد اشتباهات زيادی داشته باشد. بايستی قادر باشد در زمینه و رشته خود از پس روابط ساده و مقدماتی برآيد.

سطح 4 : کاربر مشروط Limited User :

تسلط بر مقدمات به وضعیتهای آشنا محدود می باشد. غالباً با درک و بیان مشکل دارد. قادر نیست از زبانی پیچیده استفاده نمايد .

سطح 3 : کاربری بی نهايت مشروط Extremely Limited User :

تنها مفهوم کلی را در وضعیتهايی مشابه درک نموده و انتقال می دهد. غالباً در روابط وقفه و مکث دارد .

سطح 2 : کاربر بینابین Intermittent User :

به جز برای بیشتر اطلاعات لحظه ای که با استفاده از لغاتی جدا يا فرمولی کوتاه در وضعیتهای مشابه صورت می گیرد و در برآوردن نیازهای اولیه هیچ گونه برقراری ارتباطی امکان پذير نمی باشد. در درک گفتاری و نوشتاری به زبان انگلیسی مشکلات زيادی دارد .

سطح 1 : غیر کاربر Non User :

ضرورتاً هیچ توانايی در استفاده از زبان ندارد و احتمالاً تا حد چند لغت جداگانه از زبان انگلیسی اطلاع دارد .

سطح صفر : Did not attempt the test :

در آزمون شرکت نکرده است؛ هیچ اطلاعات قابل ارزيابی ارائه نشده .

 

آزمون PTE چیست ؟


آزمون PTE یا همان Pearson Test of English ، یکی از معتبرترین آزمون‌ های بین المللی برای کسانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارند.


این آزمون توسط موسسه Pearson برگزار می‌شود که نامی آشنا در آموزش زبان انگلیسی است.


آزمون PTE ، درست همانند آزمون آیلتس (IELTS) در دو ماژول جنرال (General) و آکادمیک (Academic) برگزار می‌شود.


کار آزمون PTE مثل بسیاری از آزمون های بین المللی دیگر سنجیدن چهار مهارت اصلی صحبت کردن (Speaking) ، گوش کردن (Listening) ، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) است.

 

آزمون PTE کجا برگزار می‌شود؟


آزمون PTE در نمایندگی‌های معتبر موسسه Pearson در سراسر دنیا برگزار می‌شود.

البته موسسه پیرسون در ایران نمایندگی رسمی نداشته و برای شرکت در این آزمون، لازم است به کشور دیگری سفر کنید.


زبان آموزان ایرانی متقاضی شرکت در آزمون PTE، معمولا به یکی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان یا امارات متحده عربی سفر می‌کنند.


برای آشنایی بیشتر با شرایط ثبت نام و هزینه آزمون PTE، به وبسایت رسمی پیرسون مراجعه کنید!

به گفته وبسایت Pearson، مدرک PTE در سراسر دنیا معتبر بوده و توسط هزاران دانشگاه در جهان پذیرفته می‌شود.

بعضی از معروف‌ترین دانشگاه‌هایی که مدرک PTE را می‌پذیرند دانشگاه‌های Yale و Harvard Business School هستند.


مدرک PTE آکادمیک برای درخواست ویزای اقامت کشورهای استرالیا و نیوزیلند نیز معتبر است.
Scroll to Top