اصفهان , خیابان توحید میانی , نزدیک چهارراه پلیس ، نبش کوچه 14 - 03136285448 - 03136251197

دانشگاه پروجا ایتالیا

تحصیل در دانشگاه پروجا ایتالیا

دانشگاه پروجا Università degli Studi di Perugia نه تنها در ایتالیا بلکه در اروپا دارای رنک بسیار خوبی میباشد. دانشگاه پروجا ایتالیا با بسیاری از دانشگاه های امریکا، کانادا، ژاپن و چین تفاهم نامه علمی دارد. دانشگاه پروجا در سال ۱۳۰۵ تاسیس شد و هم اکنون بالغ بر ۲۵۰۰۰ دانشجو، ۱۱۰۰ استاد و ۱۰۰۰ کارمند دارد. دانشگاه پروجا دارای مدرسه زبانی است که در آن زبان ایتالیایی و سایر زبان ها تدریس میشود.

تحصیل در دانشگاه پروجا ایتالیا

دانشگاه پروجا ایتالیا (Universita degli studi di Perugia ) در سال 1308 میلادی تاسیس شد.  در قرن چهاردهم، دانشگاه در دو حوزه مدرک ارائه میداد: حقوق و هنر عمومی. امروز این دانشگاه یکی از دانشگاه های مورد توجه دانشجویان بین المللی تحصیل در ایتالیا میباشد. امروزه، فعالیت­های پژوهشی، آموزشی و مشاوره در رشته های مختلف در 16 گروه سازمان یافته، با حدود 23،500 دانشجو، 1،100 استاد و پژوهشگر و 1،000 عضو هیات علمی در حال انجام است. دانشگاه پروجا ایتالیا همچنین در دو شهرک Assisi و Terni از شهرک­های Umbrian در حال فعالیت می­باشد.

دانشگاه پروجا در یک نگاه

گر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های ایتالیا را دارید می توانید با مشاورین موسسه سخن سرایان تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند. همچنین در خصوص اقدام برای بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا مشاورین سخن سرایان در کنار شما خواهند بود. سایت سخن سرایان در اطلاعات مربوط به تحصیل در ایتالیا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، بورسیه تحصیلی ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

گروه­های آموزشی دانشگاه پروجا ایتالیا

 • گروه کشاورزی، محصولات غذایی و علوم محیط زیست
 • گروه شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی
 • دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
 • گروه اقتصاد
 • گروه مهندسی
 • گروه پزشکی تجربی
 • گروه علوم انسانی، زبان باستانی و مدرن، ادبیات و فرهنگ
 • گروه حقوق
 • گروه ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • گروه پزشکی
 • وزارت علوم دارویی
 • گروه فلسفه، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش
 • گروه فیزیک و زمین شناسی
 • گروه علوم سیاسی
 • گروه جراحی و علوم پزشکی
 • گروه دامپزشکی

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پروجا ایتالیا

دوره های سه ساله:

علوم بیولوژیک بیوتکنولوژی: شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی./ شیمی: شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی/ اقتصاد بازرگانی: اقتصاد (در واحد پروجا), اقتصاد (در واحد Terni)/ اقتصاد توریسم: اقتصاد ( در واحد Assisi)/ علوم آموزشی: فلسفه، علوم سیاسی و آموزش/ علوم تجسس و امنیت: فلسفه، علوم سیاسی و آموزش/ فلسفه و علوم روانشناسی: فلسفه، علوم اجتماعی و آموزشی/ زمین شناسی: فیزیک و زمین شناسی/ فیزیک: فیزیک و زمین شناسی/ متصدی قضایی و اداری:حقوق/ مهندسی کامپیوتر و مهندسی الکترونیک/ مهندسی صنایع/ مهندسی مکانیک/ مهندسی عمران: عمران و مهندس محیط زیست/ میراث فرهنگی: علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ زبان­ها و فرهنگ­های خارجی:/ علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ علوم انسانی: علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ علوم کامپیوتر: ریاضیات و علوم کامپیوتر/ ریاضیات: ریاضیات و علوم کامپیوتر/ پرستاری: پزشکی/ تکنیک­های آزمایشگاهی بیوپزشکی: پزشکی تجربی/ تکنیک های محافظت محیط کار و محیط زیست: پزشکی تجربی/ حرکت شناسی و علوم ورزشی: پزشکی تجربی/ پرستاری: پزشکی تجربی (در واحد Terni) /پرستاری: پزشکی تجربی/ گفتار و زبان درمانی: پزشکی تجربی/ تولیدات دامی: دامپزشکی/ علوم کشاورزی و محیط زیست: کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ علوم و فن آوری کشاورزی: کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ اقتصاد و فرهنگ تغذیه (غذا): کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ تکنیک های تصویربرداری و رادیولوژی: علوم جراحی و بیوپزشکی/ مامایی: علوم جراحی و بیوپزشکی/ فیزیوتراپی: علوم جراحی و بیوپزشکی/ علوم ارتباطات: علوم سیاسی/ علوم سیاسی و روابط بین الملل: علوم سیاسی/ مددکاری اجتماعی: علوم سیاسی

دوره های لیسانس:

آموزش ابتدایی: فلسفه، علوم اجتماعی و آموزشی/ حقوق: حقوق/ مهندسی معماری: عمران و مهندس محیط زیست/ پزشکی و جراحی: پزشکی/ پزشکی و جراحی: پزشکی (در واحد Terni)/ تولیدات دامی: دامپزشکی / دندانپزشکی و پروتز دندان: علوم جراحی و بیوپزشکی/ شیمی و تکنولوژی دارویی: علوم دارویی/ داروسازی: علوم دارویی

فوق لیسانس:

علوم مولکولی زیستی و محیطی: شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی/  علوم شیمی: شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی./ علوم مولکولی و بیوتکنولوژی صنعتی: شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی/ علوم و فن آوری های طبیعی و زیست محیطی: شیمی، بیولوژی و بیوتکنولوژی/ مدیریت بازرگانی و قانونگذاری: اقتصاد/ اقتصاد و مدیریت بازرگانی: اقتصاد (در واحد Terni)/ اقتصاد و مدیریت: اقتصاد/ امور مالی و روش های کمّی برای اقتصاد: اقتصاد/ ارزیابی علمکرد فرید در روانشناسی بالینی و سلامت: فلسفه، علوم اجتماعی و آموزشی/ مشاوره­ ی آموزشی و هماهنگ­سازی میانجیگری آموزشی: فلسفه، علوم اجتماعی و آموزشی/ فلسفه و اخلاق در روابط: فلسفه، علوم اجتماعی و آموزشی/ مطالعات انسان شناختی اجتماعی برای یکپارچه سازی و امنیت اجتماعی: فلسفه، علوم اجتماعی و آموزشی/ علوم  و تکنولوژی زمین­ شناسی: فیزیک و زمین شناسی./ زمین­ شناسی نفت: فیزیک و زمین شناسی/ فیزیک: فیزیک و زمین شناسی/ کامپیوتر و مهندسی حرکت/ مهندسی الکترونیک و مخابرات/ مهندسی صنایع/ مهندسی مکانیک/ مهندسی عمران: عمران و مهندس محیط زیست/ مهندسی محیط زیست و قلمرو (سرزمین): عمران و مهندس محیط زیست/ باستان شناسی و تاریخ هنر: علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ فرهنگ کلاسیک: علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ مطالعات ایتالیا و تاریخ اروپا: علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ زبان­ها، ادبیات تطبیقی و ترجمه میان فرهنگی: علوم انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ باستانی و مدرن/ علوم کامپیوتر: ریاضیات و علوم کامپیوتر/ ریاضیات: ریاضیات و علوم کامپیوتر/ علوم پزشکی، دامپزشکی و پزشکی قانونی بیوتکنولوژی: پزشکی/ علوم و فنون ورزشی و حرکت شناسی تطبیقی: پزشکی/ بیوتکنولوژی کشاورزی و محیط زیست: کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ بیوتکنولوژی و فناوری تغذیه: کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ توسعه پایدار روستایی: کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ علوم پرورش حیوانات: کشاورزی، علوم تغذیه و محیط زیست/ علوم توانبخشی بهداشت حرفه­ای: علوم جراحی و بیوپزشکی/ علوم غذایی و تغذیه انسان: علوم دارویی/ روابط بین الملل: علوم سیاسی/ علوم سیاسی و مدیریت: علوم سیاسی/ جامعه، ارتباط دیجیتال و شغلی: علوم سیاسی/ جامعه شناسی و سیاست اجتماعی: علوم سیاسی

 

شرایط پذیرش در دانشگاه پروجا ایتالیا

– شهروندان اروپایی:

 • برای دوره اول (مقطع کارشناسی و کارشناسی Single-cycle)، مقررات آموزشی دوره های توسط دیپلم دبیرستان تعیین می شود، یا با مدارک دیگر اگر از خارج از کشور اخذ شده باشد، به عنوان مدرک معتبر یا به عنوان مناسب و لازم برای ثبت نام متقاضیان در نظر گرفته می­شود.
 • برای دوره دوم (کارشناسی ارشد – دو ساله)، دانشجویان باید یک مدرک و یا یک مدرک دانشگاهی سه ساله، و یا دیگر مدارک تحصیلی معتبر اخذ شده از خارج از کشور در اختیار داشته باشند. علاوه بر این دانشجویان باید شرایط ویژه تحصیلی را احراز نموده و نسبت به مقررات آموزشی هر رشته آموزشی به اندازه کافی آمادگی داشته باشند.
 • ثبت نام برای دوره های محدود، الزامات پذیرش دوره های فوق­الذکر توسط مقررات آموزشی و درخواست های ویژه متقاضیان تعیین می شود.
 • به منظور معافیت کامل و یا جزئی از پرداخت شهریه دانشگاه، دانشجویان باید در فرم درخواست ثبت نام خود، شاخص وضعیت اقتصادی معادل (ISEE) یا شاخص وضعیت اقتصادی معادل برای دانشگاه (ISEEU) را نشان دهند. تا تخفیف در شهریه بطور صحیح با توجه به دامنه مالیات بر درآمد متقاضی محاسبه شود. همچنین امکان ثبت نام برای استفاده از کمک هزینه تحصیلی Di.S.U. نیز میسر است.

– شهروندان غیر اتحادیه اروپایی مقیم خارج از کشور:

برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپایی مقیم در خارج از کشور، به منظور پذیرش در هر رشته، متقاضیان باید در آزمون زبان ایتالیایی موفقیت حاصل نمایند، به جز مقررات خاص مقرر شده توسط M.I.U.R.

– شهروندان ایتالیایی با مدارک تحصیلی خارجی:

شهروندان ایتالیایی با مدارک تحصیلی خارجی (اخذ شده در خارج از ایتالیا)، به استثنای صدور گواهینامه با شرایط فوق­الذکر، ممکن است با همان شرایط مشابه شهروندان ایتالیایی در دانشگاه پروجا پذیرش شوند.

هزینه زندگی دانشجویی در پروجا ایتالیا

هر دانشجو دارای نیازهای مختلفی است و در نتیجه برآورد هزینه های زندگی ماهانه­ وی دشوار است. با این حال، یک دانشجو بطور متوسط در زندگی با دیگر دانشجویان که به طور عمده در خانه و نه در رستوران ها هزینه میکند، حدود 700 تا 800 یورو در ماه (اجاره، غذا، کتاب، حمل و نقل عمومی، تفریح و اوقات فراغت).

اگر قصد تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا را دارید،ما شمارا همراهی خواهیم کرد
Scroll to Top