اصفهان , خیابان توحید میانی , نزدیک چهارراه پلیس ، نبش کوچه 14 - 03136285448 - 03136251197

مدرسه ایتالیایی اصفهان

اطلاعات ثبت نام و دوره های زبان ایتالیایی

آموزش مکالمه زبان ایتالیایی در موسسه سخن سرایان ( اصفهان )


دارای نمایندگی رسمی از دانشگاه بین المللی پــــروجا ایتالیا

( مدرسه ایتالیایی اصفهان )

 

برگزاری کلاس های زبان ایتالیایی ( اسپرسو ) از سطح A1 تا C2  ( مقدماتی تا پیشرفته )  طبق آخرین متد دانشگاه پروجا

 


برگزار کننده آزمون بین المللی زبان ایتالیایی با مجوز از دانشگاه پروجا ایتالیا در ایران ( سه مرتبه در هر سال ) از سطح مقدماتی A1 تا پیشرفته C2

آزمون زبان ایتالیایی ( CELI ) توسط دانشگاه پروجا ایتالیا در هر سال سه مرتبه و در ماه های مارچ ، جون و نوامبر در موسسه زبان های خارجی سخن سرایان برگزار می گردد . مدرک صادر شده از طرف دانشگاه پروجا ، دارای اعتبار بین المللی می باشد و قابل قبول در کلیه دانشگاه های ایتالیا و همچنین سفارت ایتالیا در تهران جهت صدور ویزای دانشجویی می باشد .

 

لطفا جهت دریافت اطلاعات کامل راجع به برگزاری آزمون و تاریخ آن ، به بخش اخبار مدرسه ایتالیایی در صفحه اول سایت مراجعه نمایید .

 

ارائه مشاوره به دانشجویان جهت آشنایی با دانشگاه های ایتالیا و انتخاب نمودن دانشگاه مناسب ، همچنین انتخاب رشته مورد نظر جهت ادامه تحصیل در ایتالیا

 

برگزاری دوره های زبان ایتالیایی در مدرسه ایتالیایی اصفهان شامل 50 جلسه در هر دوره ( مثلا سطح A1 ) و با استفاده از کتاب اسپرسو می باشد که در مدت حدود سه ماه به طول خواهد انجامید و دانشجویان در صورت اخذ نمره قبولی در سطح بعدی می توانند ثبت نام انجام دهند .


زبان ایتالیایی
( La Lingua Italiana ) یا Italiano

 

از شاخه‌های زبان لاتین می باشد . در این زبان شباهت‌های ریشه‌ای زیادی با زبان‌های اسپانیایی ، رومانیایی و پرتغالی دیده می‌شود.
ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا ، سان مارینو، قسمتی از کشور سوئیس ، سومالی ، اسلوونی ، واتیکان و شهرستان ایستریادر کشور کرواسی می‌باشد .

گروه آموزشی زبان ایتالیایی موسسه زبان های خارجی سخن سرایان :


 مدرسه ایتالیایی اصفهان دارای کادر بسیار مجرب در رشته زبان ایتالیایی بوده و از سال 1382 تا کنون در این زمینه فعالیت چشمگیری دارد و در سال 1394 به دلیل سوابق درخشان در این زمینه ، موفق به اخذ نمایندگی از معتبرترین دانشگاه در کشور ایتالیا در رشته زبان های خارجی ، یعنی دانشگاه پروجا گردید و در حال حاضر برگزار کننده آزمون زبان ایتالیایی در ایران بوده و مدرک معتبر زبان ایتالیایی توسط دانشگاه پروجا به دانشجویان اعطا می نماید .

 

متد آموزش زبان ایتالیایی در موسسه زبان های خارجی سخن سرایان کتاب Espersso ( ورژن جدید ) و در چهار سطح 1، 2 ، 3 و 4 ( A1 تا B2 ) می باشد . و در پایان هر سطح امتحان مربوط به آن از دانشجو گرفته میشود .

 

لازم به ذکر است کلاس های مربوط به سطوح بالاتر ، یعنی دوره های آمادگی آزمون برای سطوح C1 و C2 نیز برگزار می گردد و متعاقب آن دانشجویان متقاضی می توانند در آزمون مربوطه در سطوح ذکر شده شرکت نمایند و در صورت قبولی در آزمون مدرک آنرا از دانشگاه پروجا اخذ نمایند .

 

Espresso نوشته ی ماریا بالی Maria bali و لوچانوزیلیو Locianoziglho می باشد که در سال 2002 جهت تدریس به غیر ایتالیایی زبان ها توسط انتشارات Alma edizione فلورانس ، منتشر شده است . این کتاب 3 جلدی به همراه DVD ( فیلم ) جهت افزایش قدرت درک مطلب گفتاری و شنیداری دانشجویان می باشد .

 

دانشجویان با گذراندن این متد آموزشی و در پایان سطح سوم به راحتی قادر به درک مطلب ، صحبت و به کارگیری این زبان در موقعیت های مختلف می باشند این کتاب از اصطلاحات درباره زندگی ، فرهنگ وآداب مردم کشور ایتالیا ، غنی می باشد .
در پایان دوره دوم و سوم موسسه زبان های خارجی سخن سرایان اقدام به برگزاری کلاس مکالمه زبان ایتالیایی برای دانشجویان علاقه مند می کند .

 

ادامه تحصیل در ایتالیا :

 

ایتالیا نخستین کشور اروپایی از نظر سهولت برای ورود دانشجویان می باشد . برخی از معتبرترین دانشگاههای ایتالیا ،دانشگاه "پروجا" ، "دانشگاه بلونیا" ، "پلی تکنیک میلان " و "پادوا" و دانشگاه "فدریکو دوم" می باشند .

 

قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون بین المللی که توسط دانشگاه پروجا در موسسه زبان های خارجی سخن سرایان و در شهر اصفهان برگزار می گردد ، هستید.
لازم بذکر است که داشتن این مدرک تنها برای گرفتن ویزا می باشد و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید.

 

مدرک زبان ایتالیایی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های معتبر ایتالیا ، حداقل سطح B2 می باشد .

 

تحصیلات‌دانشگاهی‌ :

تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در كشور ایتالیا به‌ سه‌ سطح‌ تقسیم‌ می‌شود.


سطح‌ اول‌ دوره‌هایی‌ شامل‌ درس‌ و كارآموزی‌ است‌ و در خاتمه‌ آن‌ مدرك Diploma Universitario (DU) اعطا می‌شود.

سطح‌ دوم‌ دوره‌های‌ دانشگاهی‌ 4 تا 6 ساله‌ است‌ و در خاتمه‌ آن‌ مدرك ‌Diploma di Laurea (DL) اعطا می‌شود.

سطح‌ سوم‌ مربوط‌ به‌ دوره‌های‌ تخصصی‌ و پژوهشی‌ است. این‌ دوره‌ها نیز 2 تا 6 ساله‌ است‌ كه‌ برای‌ دوره‌های‌ تخصصی‌ مدارك‌Diploma di Specializazione (DS) و برای‌ دوره‌های‌ پژوهشی‌ مدارك ‌Dottorato di Ricerca (DR) داده‌ می‌شود.

برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ ایتالیا، افراد محلی‌ باید مدرك‌ دیپلم‌ دبیرستان‌(Diploma di Maturita) داشته‌ باشند. دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از كشورهای‌ دیگر نیز می‌توانند پس‌ از گذراندن‌ امتحانات‌ زبان‌ ورودی‌ كه‌ دانشگاه‌ مورد نظر برگزار می‌كند مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ را دریافت‌ نمایند. نظام‌ تحصیلی‌ در دانشگاه‌های‌ ایتالیا سالیانه‌ است.

 

امتحان ورودی دانشگاه :


ورود به اکثر رشته های دانشگاهی ایتالیا ، نیازمند کسب قبولی در یک امتحان ورودی است که معمولاً برای دانشجوهای ایرانی ، در صورت آشنایی با زبان ایتالیایی ، کار چندان سختی نمی باشد . زمان و محل برگزاری و مواد امتحان ، بسته به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت است ، بهترین راه برای آگاهی از این اطلاعات ، مراجعه به تارنمای دانشگاه می باشد . به طور معمول این امتحان ها در اواخر تابستان برگزار می شوند و اطلاعات دقیق مربوط به چگونگی برگزاری امتحان های ورودی ، حدود یک ماه و نیم قبل از شروع امتحان ها بر روی تارنمای دانشگاه ها منتشر می گردد .


برای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه ، باید مبلغی را به شماره حسابی که در همان تارنمای دانشگاه ذکر شده ، واریز نمایید و رسید واریز مبلغ و مدارک شناسایی خود ، از قبیل گذرنامه را در جلسه ی امتحان حتماً به همراه داشته باشید .
توصیه میشود ، فقط به اطلاعات دریافت شده از تارنمای دانشگاه بسنده نکنید و سری هم به SegreteriaSorta یا SegreteriaStranieri در دانشگاه بزنید .


محل درج اطلاعات مربوط به امتحان های ورودی در هر تارنما می تواند متفاوت باشد ، اما معمولاً از کلمات Bando di Concorso استفاده میشود ؛ شما می توانید با جستجوی این بخش در تارنما و سپس انتخاب رشته ی خود از لیست موجود ، به اطلاعات مورد نظر ، دست پیدا کنید .


- این امکان برای تمام کسانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی یا بالاتر هستند فراهم است که در کشور ایتالیا در یکی از مقاطع ذکر شده در بالا ادامه تحصیل بدهند ولی ابتدا برای اینکه ویزای دانشجویی به افراد داده شود این شرط وجود دارد که شما آشنایی کافی به زبان ایتالیایی داشته باشید.


دانش آموزان یا دانشجویانی که مدارک تحصیلی خود را از دبیرستان ها یا دانشگاه های خارجی ( نه از دبیرستانهای ایرانی خارج ازکشور) دریافت کرده اند ، می بایست مدارک تحصیلی خودرابه سفارت ایتالیا در کشوری که ازآن مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده اند برده ، تایید نموده و ارزش تحصیلی (dichiarazione di valore) بگیرند .

 

معرفی‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ ایتالیا

 

دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ ایتالیا :


الف - گروه‌ یك‌ (ممتاز ) :


1- Universita de glistudi di  PERUGIA
2- Universita de glistudi di BOLOGNA
3- Universita de glistudi di CAGLIARI
4- Universita de glistudi di CATANIA
5- Universita de glistudi di FERRARA
6- Universita de glistudi di FIRENZE
7- Universita de glistudi di GENOVA
8-Universita de glistudi di MILANo
9- Politecnico di MILANO
10- Universita Cattolica del Sacro Cuore - MILANO
11-Universita de glistudi "Federico II" di NAPOLI
12-Universita de glistudi di PADOVA
13-Universita de glistudi di PALERMO
14- Universita de glistudi di PARMA
15- Universita de glistudi di PAVIA
16 Universita de glistudi di BARI
17- Universita de glistudi di PISA
18- Universita de glistudi di ROMA "La Sapienza"
19- Universita de glistudi di SIENA
20- Universita de glistudi di TORINO
21- Polite cnico di TORINO
22-Universita de glistudi di TRIESTE

ب - گروه دو (خوب )
1- Universita de gliStudi di Trento
2- Universita'' DegliStudi di Urbino (University of Urbino)
3- Universita'' DegliStudi di Verona (University of verona)
4- Universita'' DegliStudi di Roma Tor Vergata (University of Roma Tor Vergata)
5- Universita'' De gliStudi di Sassari (University of Sassari)
6- Scuola Superiore ''Sant'' Anna'' di Studi Universita ri e Perfezionamento
7- Universita'' degli Studi di Udine (University of Udine)

سوالات متداول :
* نحوه در یافت بورسیه تحصیلی به چه صورت می باشد؟
دریافت بورسیه مستلزم داشتن شرایط خاص از جمله زندگی در خانه استیجاری و درآمد پایین خانواده می باشد .
شما با ترجمه اجارنامه که مورد تایید دادگستری نیز باید باشد و ارائه ترجمه فیش حقوقی پدر (در صورت در آمد پایین )و ارائه آن به دانشگاه درخواست بورسیه تحصیلی می کنید و در هنگام حضور در دانشگاه مدارک را به مسئولین مربوطه در دانشگاه ارائه داده و در نوبت دریافت بورسیه قرار می گیرید.
البته بورسیه برای یکسال به شما تعلق می گیردو در صورت گذراندن واحد های درسی تمدید خواهدشد.


* آیا با لیسانس دانشگاههای ایران میتوانیم فوق لیسانس بگیریم؟
در این مورد متغییرهای زیادی وجود دارد بعضی از دانشگاههای ایتالیا تعدادی از واحد های شما را می پذیرند و تطبیق واحد می کنند و شما باید مابقی واحد های درسی را تا مقطع لیسانس بگذرانید . تعدادی دیگر به هیچ عنوان واحد های درسی شما را نمی پذیرند و باید از ابتدا شروع کنید و تعدادی هم بطور کامل واحد های شما را می پذیرند.بهترین راه قبل از انتخاب رشته مکاتبه با دانشگاه مورد نظر می باشد تا از شرایط ادامه تحصیل در آن دانشگاه کا ملا آگاه شوید.
Scroll to Top